Obchody Światowego Dnia Sybiraka Drukuj

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, włączyli się w obchody Światowego Dnia Sybiraka. 18 września klasa 6a przygotowała krótki program i złożyła kwiaty oraz zapaliła znicze przed Pomnikiem Sybiraków i na Mogile Pamięci Płocczan zamordowanych w Katyniu. Dzieci recytowały wiersze na temat zsyłek na Syberię, nieludzkich warunków, w których przyszło wtedy żyć oraz tęsknoty za Ojczyzną. Wysłuchały też krótkich wspomnień ludzi wywiezionych na Syberię, które wygłosił prezes Związku Sybiraków - p. Remigiusz Bielewicz, a pani dyrektor Anna Wiśniewska zapewniła, że pamięć o tych wydarzeniach będzie podtrzymywana w świadomości naszych uczniów.


Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska