Jak klasy gimnazjalne obchodziły Dzień Dobrych Wiadomości Drukuj

Jak klasy gimnazjalne obchodziły Dzień Dobrych WiadomościMało kto wie, że Dzień Dobrych Wiadomości - to nasze rodzime święto. Ustanowione w 2001 roku z inicjatywy środowiska zrzeszającego elity intelektualne i artystyczne miało być przeciwwagą do kreowanej w mediach rzeczywistości. Świat, w którym żyjemy, przedstawiany jest bowiem jako ten pozbawiony ludzkiej dobroci, wzajemnego szacunku i życzliwości.
Głównym więc celem obchodów Dnia Dobrych Wiadomości jest zaangażowanie mediów i opinii publicznej w kształtowanie pozytywnego obrazu świata i ludzi.
Ponieważ narzekanie powszechnie uważane jest za jedną z naszych narodowych przywar, SU  21 września 2017 roku postanowił odczarować trochę rzeczywistość i wprowadzić odrobinę radości i pozytywnych emocji. Zmieniając świat na lepszy, byliśmy posłańcami dobrych wiadomości, zachęcaliśmy do serdeczności, dzwonienia do przyjaciół, wysyłania maili, ale tylko pozytywnych. Rozdawaliśmy uśmiechy, ale także przygotowane specjalnie na tę okazję liściki, zawieszki, kolorowe chmurki, na których zamieszczone zostały pozytywne myśli i cytaty.
Może każdy powinien stworzyć własną, indywidualną księgę, a właściwie kalendarz, w którym co dnia zapisywałby przynajmniej jedną pozytywna myśl?

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska