Dzień Postaci z Bajek Drukuj

Dzień Postaci z Bajek8 listopada Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami biblioteki zorganizował Dzień Postaci z Bajek. Nasza szkoła zamieniła się w cudowne miejsce, do którego zawitali niecodzienni goście. Mogliśmy spotkać księżniczki czekające na swojego księcia, piratów gotowych do wypłynięcia na szerokie wody najgroźniejszych mórz i oceanów, przepiękną Pocahontas, która śpiewając podbiła serca milionów „białych twarzy”. Był także Czerwony Kapturek, który wie, że droga do babci nie prowadzi na skróty przez las by nie spotkać złego wilka. Przybyła Różowa Pantera, która tanecznym krokiem szła na lekcję fizyki oraz kilku Czarnoksiężników próbujących zaczarować oceny w dziennikach i wiele innych postaci z najpiękniejszych bajek i baśni. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla uczniów mini książeczkę z cytatem dotyczącym bajek oraz konkurs ze znajomości lektur szkolnych, którego nagrodą była korona „królowej lub króla lektur”. Panie bibliotekarki w czasie przerwy przeprowadziły konkurs ze znajomości postaci z bajek, w którym zwycięzcy otrzymywali zakładkę do książki. Jednakże główny konkurs polegał na tym, aby klasy najliczniej przebrały się za postacie z bajek. Zwycięskie klasy, które otrzymają słodki upominek to (werble): klasa 4c oraz 1a – Serdecznie gratulujemy!!!

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska