Dzień Życzliwości Drukuj

Dzień Życzliwości17 listopada już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w obchodach ,,Dnia Życzliwości”. Każdy bowiem wie, że życzliwość ma niezwykłą moc, wytwarza miłą atmosferę i daje wiele radości. Służy także do zacieśnia więzi między ludźmi, umożliwia rozwiązywanie konfliktów, integruje zespół klasowy oraz pomaga w realizacji wielu czynności i zadań. Tegoroczny „Dzień Życzliwości” zaczęliśmy świętować już dzień wcześniej, kiedy to w szkole pojawiła się skrzynka życzliwości i pozdrowień. Uczniowie mogli wrzucać do niej swoje „życzliwki” - liściki, pozdrowienia, laurki, które później zostały rozdane adresatom. Korytarz szkolny natomiast zamienił się w „aleję życzliwości” wypełnioną licznymi cytatami o przyjaźni i uśmiechu. Uwagę wszystkich zwracała wystawa plakatów z serii „Uprzejmie donoszę…”. Pojawiła się także „ławeczka życzliwości”, na której mogły usiąść tylko przyjaźnie nastawione osoby.
Ponieważ da się zauważyć, że na co dzień zbyt mało używa się podstawowych słów grzecznościowych, SU postanowił  sprawić, aby na stale zagościły one w młodzieżowym słowniku. Nie było bowiem możliwości wejść po szkolnych schodach, nie zauważając słów proszę, przepraszam, dziękuję…
Młodzież postanowiła również tego dnia zrobić pranie – „życzliwe pranie”. Wszystkie złe słowa, gesty, żale i złości zostały wybielone, by na sznurku mogły zawisnąć tolerancja, przyjaźń, uśmiech czy szczerość.
Żeby poprawić humor nawet tym największym „przeciwnikom uśmiechu”, rozdawaliśmy ciasteczka - udekorowane przez uczniów z koła twórczości. Natomiast podczas dużej przerwy znajdowaliśmy życzliwe i serdeczne osoby podczas licznych gier i quizów.
Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli „Dzień Życzliwości" upłynął w atmosferze uśmiechu i dobrej zabawy. Jesteśmy przekonani, że dzięki takim akcjom wzajemny szacunek na stałe zagości w murach naszej szkoły.
Wyzwólmy zatem w sobie pozytywną energię i pokażmy, że człowiek życzliwy znaczy szczęśliwy Uśmiech

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska