Mikołajki na wesoło Drukuj

Mikołajki na wesołoTradycyjnie 6 grudnia odbyły się przygotowane przez Samorząd Uczniowski "Mikołajki na wesoło". W rambicie uczestniczyły klasy IV-VII oraz rodzice i nauczyciele. Drużyny miały za zadanie wykazać się znajomością zwyczajów bożonarodzeniowych, napisać życzenia świąteczne, zapakować prezent, odgadnąć co kryję obrazek, ułożyć puzzle związane z bożonarodzeniowymi symbolami, a także rozpoznać kolędę po zagraniu jak najmniejszej ilości nut. Niektóre konkurencje były punktowane w zależności od szybkości wykonania zadania, a o niektórych decydował los czyli "koło fortuny", którym kręcili uczniowie. Zwycięzcą okazała się drużyna klas V, ale wszyscy bawili się doskonale. W tym dniu również uczniów i pracowników naszej szkoły odwiedził św. Mikołaj, który całej społeczności naszej szkoły rozdawał słodki upominek. Niektórzy uczniowie musieli jednak zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wierszyk Mikołajowi. Wielu uczniów i nauczycieli w tym dniu założyło "mikołajowe" czapki, a nawet strój Mikołaja.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska