Mamy moc! Drukuj

Mamy moc!10 grudnia 2017 r. zaśpiewaliśmy i zagraliśmy dla Dawida Rutkowskiego - absolwenta naszej szkoły. W lipcu bieżącego roku Dawid uległ  wypadkowi samochodowemu i od tego czasu znajduje się  śpiączce. Od października trwa zbiórka funduszy na jego leczenie i rehabilitację. Tak zrodziła się idea naszego przedsięwzięcia - wesprzeć Dawida i jego najbliższych.
W zimne przedpołudnie, ale za to pełni pozytywnej energii, spotkaliśmy się w kościele parafialnym Św. Krzyża na Podolszycach Północnych na koncercie charytatywnym „Mam tę moc - Budzimy Dawida” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 17 w Płocku, parafię Św. Krzyża w Płocku oraz drużyny harcerek „Wijos” i „Jabłoń” Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Młodzi aktorzy ze szkolnego koła teatralnego „Zgrywusy” pod opieką siostry Ancilli zaprezentowali  sztukę pt. ”Pilny list do Świętego Mikołaja”. Wielu wzruszeń dostarczył występ  chóru „Muzyczne Iskierki” pod kierownictwem pani Agnieszki Kralki, z udziałem scholi parafialnej „Corda Cordis” oraz przedstawicieli chóru „Podaj Dłoń” pani Małgorzaty Szpotańskiej. Jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie naszych absolwentów, a wśród nich Marty Złakowskiej-koleżanki Dawida z klasy, a obecnie wokalistki zespołu „Meeow”, i naszej niezastąpionej Agnieszki Lisowskiej. Imprezie towarzyszyła zbiórka pieniędzy oraz kiermasz świąteczny zorganizowany przez wolontariuszki z Samorządu Uczniowskiego pod opieką pań: Elżbiety Kaźmierskiej, Marzeny Kowalskiej i Marzeny Stupeckiej, ze wsparciem pani Edyty Reńskiej, oraz harcerek ZHR z druhną Katarzyną Stangret. Całkowity dochód ze zbiórki i kiermaszu został przeznaczony na potrzeby fundacji „Budzimy Dawida”. Udało nam się uzbierać ponad 4,5 tysiąca złotych. Część tej kwoty stanowi dochód z kiermaszu przepięknych ozdób świątecznych wykonanych przez panie ze świetlicy szkolnej: Magdalenę Kowalczyk, Bogumiłę Niewiatowską, Magdalenę Wójcik i Bożenę Żeromską - Bogacz, który odbył się w Siedemnastce kilka dni wcześniej. Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, bez których nie byłoby tego przedsięwzięcia, a w szczególności Pani Dyrektor Annie Wiśniewskiej za życzliwość i wsparcie dla naszych działań. Wierzę, że mamy moc, by obudzić Dawida…

Agnieszka Żółtowska - wychowawczyni klasy 6 a, do której uczęszczał Dawid w roku szkolnym 2002/2003

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska