Wolontariuszki dla WOŚP Drukuj

Wolontariuszki dla WOŚP26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie obył się bez udziału naszych wolontariuszek. W niedzielę, podczas siarczystego mrozu, uczennice klasy 7b wraz z opiekunami  SU wytrwale zbierały pieniądze do puszek. Wolontariuszkami były: Aleksandra Kalinowska, Sandra Osińska, Anita Skubik, Sandra Wełna, Joanna Załęska. Mimo doskwierającego zimna dziewczynom udało się w ciągu 3 godzin zebrać ponad 1000 zł, a rekordzistką okazała się w tym roku Anita Skubik, która w swej puszce zgromadziła 424, 18 zł.
Z gimnazjum wolontariuszkami było udział pięć dziewczynek, które łącznie zebrały 1669.66 zł - Ola Sobótka (III E) - 395.71 zł, Wiktoria Sobótka (III E) - 216.10 zł, Małgosia Przyłucka (III E) - 271.69 zł, Weronika Lewandowska (II E) - 492.12 zł, Ola Zych (II E) - 294.04 zł.

14 stycznia również dzieci z chóru „Muzyczne Iskierki” wspomagały kolejną akcję charytatywną i śpiewały w Galerii Mosty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Półgodzinny występ sprawił wiele radości rodzicom i publiczności. Zabrzmiały piosenki o tematyce świątecznej i dziecięcej. Zaśpiewali soliści: Karolinka Nowalińska, Sandra Dębska, Magda Dzięgielewska, Klaudia Perkowska, Daria Miaśkiewicz i absolwentka Agnieszka Lisowska. Agniesia, jak zwykle, wspomagała chór wokalnie i medialnie robiąc wszystkim piękne zdjęcia. Była z nami również Natalia Maślanka, absolwentka, która również wystąpiła w podwójnej roli, chórzystki i wolontariuszki. Wszystkie dzieci były bardzo dumne, że mogły śpiewać z WOŚP. Chórzyści wystąpili również podczas szkolnego koncertu dla WOŚP 11 stycznia. Dużym wsparciem logistycznym była dla nas pani Iwona Rydzewska i rodzice chórzystów.