Ferie w szkole Drukuj

Ferie w szkoleW pierwszym tygodniu ferii zimowych w naszej szkole odbywały się półkolonie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 17, z zakresu zajęć językowych z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Uczniowie podczas zajęć poznawali różnego rodzaju platformy edukacyjne wykorzystywane do nauki języka angielskiego, tworzyli gry i ich zasady oraz grali w różnego rodzaju gry planszowe, dzięki którym poznali nowe sposoby na utrwalanie funkcji i środków językowych.

Uczniowie klas VI uczestniczyli w zajęciach rozwijających ich zainteresowania historyczne i turystyczne. Poznawali  obiekty historyczne naszego miasta z aplikacją mobilną Play Mazovia. W ten sposób nie tylko odkrywali Płock na nowo, poznając ciekawostki na temat jego historii, ale zdobywali punkty i odznaki za odwiedziny lub wykonanie zadania przewidzianego w aplikacji. Pierwszego dnia wzięli udział w Grze Miejskiej „Szlakiem powstania styczniowego w Płocku”. Odwiedzili Muzeum Mazowieckie, Muzeum Żydów Mazowieckich, Spichlerz i Archiwum Państwowe. W archiwum zamienili się w prawdziwych archiwistów, ponieważ mieli okazję „odkurzać” czyli konserwować stare dokumenty. Ostatniego dnia odbyło się spotkanie z przedstawicielami Związku Sybiraków w Płocku, podczas którego uczniowie mogli dowiedzieć się z relacji naocznych świadków historii, jak wyglądały czasy II wojny światowej i los wywiezionych na Syberię.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska