Konkurs wiedzy "Co wiem o Ojczyźnie" Drukuj

Konkurs wiedzy "Co wiem o Ojczyźnie"Dnia 13 lutego 2019 roku reprezentanci klasy IIIa - Maja Tomaszewska, Michał Nowaliński i Kacper Zawadzki brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Trzecioklasisty "Co wiem o Ojczyźnie" organizowanym przez SP nr 23. Potyczki wiedzy o tematyce patriotycznej odbyły się w formie wspaniałej zabawy - układanek, rebusów, labiryntów, gier, niebanalnych pytań i dosyć trudnych poleceń. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o polskich symbolach narodowych, o stolicach Polski, o sławnych Polakach, postaciach historycznych i wydarzeniach z nimi związanych. Rozróżniali tańce narodowe i stroje regionalne. Popisywali się znajomością legend związanych z powstaniem państwa polskiego i najważniejszych miast oraz znajomością zabytków ciekawych regionów Polski. Na konkursie obowiązywała również tematyka geograficzna. Obowiązkiem uczestników była również znajomość mapy - krain, wyżyn, nizin, wybrzeża, miast, rzek. Poziom wymagań był dosyć wysoki, jednak uczniowie wywalczyli zaszczytne III miejsce. Gratulujemy!

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska