3a w Manufakturze Czekolady Drukuj

3a w Manufakturze CzekoladyDnia 25 marca 3a gościła w Manufakturze Czekolady, jednym z niewielu w Polsce zakładów, w którym czekolada jest produkowana ręcznie bezpośrednio z ziaren kakaowca. Cały proces produkcji odbywający się pod jednym dachem gwarantuje niespotykany, intensywny smak prawdziwej czekolady. Uczniowie degustowali owoc kakaowca i pili prawdziwą czekoladę bez żadnych dodatków i półproduktów. Mieli możliwość obejrzenia prezentacji całego procesu powstawania czekolady – od plantacji do tabliczki. Po pokazie ręcznego temperowania czekolady na blacie granitowym każdy uczestnik warsztatów utworzył własną tabliczkę czekolady wybierając najbardziej ulubione przez siebie dodatki. Udekorowane ciekawymi kompozycjami słodkości dzieci zapakowały w wybrane kartoniki i zabrały do domu. Wycieczka była bardzo udana, a uczniowie wrócili bogatsi o nowe wiadomości i doświadczenia.


Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 13a,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sp17.plock@gmail.com

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska