Chcecie bajki – oto bajka! Była sobie Pchła Szachrajka Drukuj

Chcecie bajki – oto bajka! Była sobie Pchła SzachrajkaDzieci z klas I – III w dniu 12 marca 2019 roku wybrały się do Płockiego Teatru na sztukę pt. „Pchła Szachrajka”. Obejrzeliśmy przygody jednej z najpopularniejszych postaci stworzonych przez Jana Brzechwę. Śliczna, drobna, elegancka. W sukieneczce, z parasolką, jechała bryczką, a w jej głowie było sto pomysłów na figle i żarciki. Kto bardziej kochał psocić od Pchły Szachrajki? Sprytna i psotna pchełka zawitała do cyrku. Bo i gdzie miałaby trafić? No mogłaby, na przykład, trafić na lotnisko. No mogłaby, ale tam nie spotkałaby wielkiego słonia o imieniu Jombo, który pragnął pojąć ją za żonę. Nie spotkałaby też dwóch wesołych clownów, którzy uwielbiali psoty, tak jak i ona. Albo władcy z dalekiego kraju, który trudno odszukać na mapie. Czy też żonglerów, którzy potrafili żonglować rurkami z kremem. A już na pewno, nie spotkałaby mistrza magii, który potrafił wyczarować takie rzeczy, że …  ho, ho. My to wszystko przeżyliśmy razem z naszą bohaterką. Aktorzy na koniec zebrali wielkie brawa. To było ciekawe i wesołe przedstawienie, które bardzo podobało się dzieciom.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska