Sztuka jest kobietą Drukuj

Sztuka jest kobietą14 marca uczniowie klasy 8a odwiedzili Płocką Galerię Sztuki. Obejrzeli wystawę „Rafał Olbiński. Malarstwo, grafika i rysunek”. Ekspozycję tworzy ponad sto prac jednego z najbardziej rozpoznawalnych malarzy współczesnych, ilustratora i grafika. Obrazy Olbińskiego nasycone poetycką metaforą i baśniowymi odniesieniami przede wszystkim ukazują wizerunki kobiet – pięknych i tajemniczych, ale podejmują także wątki społeczne i polityczne. Wśród prac, obok malarstwa, znajdują się litografie oraz rysunki, w których – podobnie jak w obrazach – najważniejsze są kobiety i towarzyszący im mężczyźni, często zabiegający o ich względy.Wizerunki kobiet, przedstawiane na tle okien otwartych na chmury czy morze, nawiązują do sztuki dawnej, mitologii. Przykuwają uwagę, przyciągają wzrok. Można w nich dostrzec Afrodytę, Sophię, Dafne czy Syrenę. Gorąco polecamy tę wystawę!


Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska