Ekologicznie witamy wiosnę Drukuj

Ekologicznie witamy wiosnęDnia 21 marca uczniowie klas I – III powitali nadejście upragnionej wiosny. Na wstępie uczestniczyli w ekologicznych warsztatach przeprowadzonych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Płocku poświęconych segregacji odpadów. Podczas których obejrzeli pouczającą prezentację na temat konieczności segregacji śmieci. Dowiedzieli się, jak wiele czasu potrzeba, żeby uległy one rozpadowi. Wysłuchali ciekawą bajkę ilustrowaną pięknymi rysunkami. W grupach rozwiązali krzyżówkę. Za swą pracę otrzymali różnorodne upominki. Zajęcia zostały zorganizowane przy współudziale Rady Mieszkańców Osiedla Miodowa.
Następnie dzieci udały się do swoich klas, gdzie pod kierunkiem nauczycieli wykonały plakaty ukazujące ich wyobrażenie nadchodzącej wiosny. Powstały przepiękne prace,  przedstawiające ,,Zwiastuny wiosny”, ,,Przyrodę, która budzi się do życia” oraz ,,Wędrującą  Panią Wiosnę”. Ozdobiły one hol naszej szkoły.
Kolejnym działaniem w tym radosnym, ale i bardzo pracowitym dniu było założenie klasowych ogródków. Dzieci wysiały rzeżuchę, założyły hodowlę szczypiorku z cebulek oraz posadziły fasolkę.
Podsumowaniem naszych działań było wspólne ułożenie wierszyków o wiośnie oraz napisanie listu do pani Wiosny.
Dzień minął w twórczej, radosnej i ciepłej atmosferze. W tym roku wiosna nas nie zawiodła!  

                                                                                           

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska