Spektakl o uroczej oszustce Drukuj

Spektakl o uroczej oszustce„Chce­cie baj­ki? Oto baj­ka:
Była so­bie Pchła Szachrajka.”

                                                                                              Jan Brzechwa


Śliczna, drobna, elegancka. W sukieneczce, pąsowych rękawiczkach, z nieodłączną parasolką. To wszystkim dzieciom i dorosłym znana Pchła Szachrajka z bajki Jana Brzechwy.
Przygody, które przekraczają ludzką wyobraźnię zobaczyli uczniowie klas IV c i V b 26 marca w naszym Płockim Teatrze Dramatycznym. Zachwyciły ich psoty sprytnej pchełki w wykonaniu p. Sylwii Krawiec, oczarowali clowni, żonglerzy i mistrz magii w bardzo kolorowych strojach. A gdy na widownię poleciały krople wody lub ogromne piłki – globusy, zabawa była wspaniała.
To już kolejne przedstawienie, które uczniowie obejrzeli z prawdziwą przyjemnością. Tym razem w przeddzień Międzynarodowego Dnia Teatru.
Mimo chłodu i przenikliwego wiatru klasa IV c powędrowała jeszcze na Rynek Starego Miasta, by z wieży Ratusza usłyszeć Hejnał Płocki i poznać historię średniowiecznego Płocka przy pomniku władcy – króla Bolesława Krzywoustego, który w Płocku się urodził.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska