Dzień Polskiej Niezapominajki z pszczółką Drukuj

23.05.2019r. w naszej szkole z okazji Światowych Obchodów Dnia Niezapominajki odbył się apel ekologiczny dla klas I-VII pod tytułem „Dzień Polskiej Niezapominajki z pszczółką”.
Nadrzędnym celem przedstawienia była zmiana postaw społeczeństwa i promocja pozytywnych działań związanych z ochroną przyrody, w szczególności ochrony pszczół, których znaczenie dla człowieka i środowiska naturalnego jest kluczowe.
Dzięki prezentacji uczniowie zapoznali się z budową, zwyczajami oraz działalnością tych owadów. Mogli na własne oczy zobaczyć produkty działalności pszczół takie jak plastry miodu oraz kosmetyki i lekarstwa wytworzone na jego bazie. Uczniowie dowiedzieli się również, że liczebność tych pracowitych owadów ulega zmniejszeniu i jaki ma to wpływ na życie człowieka.
Na apelu został także omówiony problem zanieczyszczeń powietrza i jak my sami możemy wpłynąć na jego polepszenie poprzez podejmowanie działań w swojej najbliższej okolicy.
Apel został uświetniony występem zespołu Pląs pod opieką pani Agaty Siejcy.
Opiekunowie: p. Bożena Żeromska-Bogacz, p. Sylwia Kobielska, p. Dorota Pazdrak.