Lekcja historii o Mazowszu Drukuj

Lekcja historii o MazowszuW dniu 31 maja 2019 roku uczniów klas I-III odwiedzili przedstawiciele Rady Miasta Płocka - pani Anna Derlukiewicz oraz pan Tomasz Kominek. Pan Radny przedstawił historię Mazowsza. Poinformował, że przed wiekami największym miastem Mazowsza był Płock, który utracił ten tytuł wraz z przeniesieniem stolicy Polski z Krakowa do Warszawy. Następnie powiedział, że dziś mówiąc Mazowsze mamy na myśli województwo mazowieckie, które jest największym i najważniejszym, bo stołecznym województwem Polski. Jego granice jednak nie pokrywają się dokładnie z historycznymi granicami regionu. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Pan radny zachęcił dzieci do zwiedzania muzeów i chodzenia do teatru. Na zakończenie pani Anna Derlukiewicz i pan Tomasz Kominek złożyli uczniom edukacji wczesnoszkolnej życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka i wręczyli upominki. Każde dziecko otrzymało książeczkę i drobną słodycz.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska