Wspólna zabawa, zwyczajna sprawa Drukuj

Wspólna zabawa, zwyczajna sprawaDnia 31 maja 2019 roku, w godzinach 13.00 - 16.00, na terenie naszej szkoły odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem "Wspólna zabawa, zwyczajna sprawa".
Impreza była skierowana do uczniów, rodziców, opiekunów i wszystkich tych, którzy zechcieli nas odwiedzić w tym dniu. Jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie naszych Przyjaciół: Rady Mieszkańców Osiedla "Miodowa", Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i WOPR-u.
To był dzień pełen wrażeń. Dzięki naszemu współorganizatorowi - Radzie Mieszkańców Osiedla "Miodowa" mogliśmy obejrzeć pokaz samochodów terenowych, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przypomniał nam zasady bezpieczeństwa na drodze, Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej umożliwił własnoręczne dekorowanie toreb ekologicznych. Rada Osiedla zadbała również o to, by było pysznie i do syta.
Dużą atrakcją okazało się stoisko Zwierzakolubów - egzotycznych gości na naszej imprezie. Dość szybko przekonaliśmy się, że niektóre groźnie wyglądające gady i płazy można pogłaskać. Malowaliśmy twarze, tworzyliśmy biżuterię, układaliśmy puzzle, graliśmy w bierki, rywalizowaliśmy w rodzinnych konkurencjach sportowych. Wszystkim naszym poczynaniom towarzyszyła "żywa maskotka" II zespołu SPR piłki ręcznej, testująca naszą sprawność ruchową. Dzięki uczniom zaprzyjaźnionej ”Budowlanki” poznaliśmy "tajniki sztuki murarskiej". Uczniowie z ZDZ z fantazją zaplatali kolorowe warkoczyki i malowali włosy tęczowymi barwami. Pracownicy Sanepidu wykonywali badania spirometryczne i kontrolowali nasze ciśnienie.
Jak zawsze dużą popularnością cieszyła się zabawa na zjeżdżalni. Nie zabrakło występów naszych uczniów i Turnieju Piłki Kopanej. Sportowcy udowodnili, że ruch na świeżym powietrzu i godna rywalizacja są źródłem dumy i radości. Zwieńczeniem sportowych zmagań był niezwykle efektowny pokaz zawodników judo Uczniowskiego Klubu Sportowego ”Judo – Kano”. Szkolni artyści - zespół "Pląs" i "Muzyczne Iskierki" cieszyli wszystkich tańcem i śpiewem. Nasza społeczność po raz kolejny  pokazała, że wspólna zabawa to jest zwyczajna sprawa.
Czekamy na następny piknik!


Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska