Pszczoły owady pożyteczne – uczą, żywią, leczą Drukuj

Pszczoły owady pożyteczne – uczą, żywią, leczą5 czerwca 2019 roku uczniowie k. IV i VI Szkoły Podstawowej Nr 17 w Płocku wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku w ramach projektu „Pszczoły owady pożyteczne – uczą, żywią, leczą” dofinansowanego z programu „Decydujesz, pomagamy”. Organizatorem programu jest TESCO, partnerem strategicznym Fundacja TESCO. Uczestnicy z wykorzystaniem prezentacji poznali lepiej pszczołę: jej budowę, różnice między nią a innymi podobnymi owadami. Poznali jej sposób życia i zasady panujące w ulu oraz produkty pszczelej pracy. Ale przede wszystkim zapoznali się z problemem masowego wymierania pszczół. Warsztaty zakończył się burzą mózgów: co każdy z nas może zrobić aby pomóc pszczołom i innym owadom zapylającym oraz wykonali zadanie - wykreślane, z której odczytano hasło:  Pszczoła - mały owad niezwykle ważny dla człowieka. 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska