Ślubuję być dobrym Polakiem... Drukuj

Ślubuję być dobrym Polakiem...2 września 2019 uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. To wyjątkowy rok, ponieważ wszyscy uczniowie Siedemnastki uczyć się  będą już w pięknie wyremontowanym, nowocześnie wyposażonym budynku przy ul Miodowej 18.
Dzisiejsza uroczystość główna rozpoczęła się o 10.00 na sali gimnastycznej. Otworzyła je piosenka „Rozśpiewana szkoła” w wykonaniu szkolnego chóru Muzyczne Iskierki. Przybyłych gości przywitała pani dyrektor Anna Wiśniewska. Następnie głos zabrali: pani poseł Elżbieta Gapińska oraz Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Płocku - pan Stanisław Nisztor.
W inauguracji nowego roku szkolnego, będącego jednocześnie upamiętnieniem 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej, uczestniczyli również przedstawiciele pokolenia Dzieci Wojny. Przekroczenie progu SP nr 17 dokończyło w sposób symboliczny ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację, czego znakiem było przypięcie przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego tym wyjątkowym gościom kotylionów - tarcz szkolnych.
Dla najmłodszych dzieci - pierwszoklasistów - był to szczególny dzień, w którym złożyli ślubowanie i zostali uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli program artystyczny przygotowany przez starsze koleżanki i kolegów z klasy IV a pod kierunkiem pani Agaty Siejcy. Wspólnie z nimi wyruszyliśmy w podróż po naszej wolnej, kochanej ojczyźnie. Mamy nadzieję, że ten dzień będzie dla pierwszaków początkiem ich ciekawej, szkolnej przygody.
Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście, dzieci z klas I oraz ich rodzice wyszli przed budynek szkoły, gdzie pani poseł - Elżbieta Gapińska i pani radna - Daria Domosławska dokonały uroczystego otwarcia Radosnego Placu Zabaw „Siedemnasteczka”, powstałego w ramach realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego w roku 2019.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska