Akcja Sport Generacja Drukuj

Akcja Sport GeneracjaW dniu 19.09.2019 r na Stadionie miejskim w Płocku miało miejsce wydarzenie pod nazwą – Akcja Sport Generacja.
SportGeneracja to ogólnopolska idea realizowana od 2011 roku przez fundację Wychowanie przez Sport. Do zabawy w sport i aktywność fizyczną zaprosili dzieci.
„Chcemy ukazać i wykorzystać potencjał dyscypliny jaką jest Lekka Atletyka z naturalną potrzebą rywalizacji dzieci”. 

Filar SportGeneracji stanowią masowe imprezy sportowe dla dzieci w wieku 10-12 lat. Początkiem rywalizacji jest bieg integracyjny, z udziałem wszystkich zgromadzonych uczniów wraz z zaproszonymi gwiazdami sportu. Wszystkie dzieci otrzymały koszulki oraz medale.
Gwiazdami sportu które poprowadziły imprezę byli Sebastian Chmara polski lekkoatleta, który specjalizował się w wielobojach. W 1998 został halowym mistrzem Europy, a w 1999 halowym mistrzem świata. Paweł Januszewski lekkoatleta, specjalista biegu na 400 m przez płotki, mistrz Europy z 1998 oraz Tomasz Majewski lekkoatleta specjalizujący się w pchnięciu kulą. Czterokrotny uczestnik igrzysk olimpijskich – w 2008 i 2012 zdobył złoty medal.
Uczniowie naszej szkoły dzielnie rywalizowali z pozostałymi szkołami w różnych konkurencjach biegowych, a sztafeta chłopców SP 17 zajęła I miejsce.
Opiekunami byli p. Paweł Grabowski. P. Jacek Małkiewicz, p. Izabela Nowak, p. Magdalena Prządak.
To była super  zabawa i miło spędzony czas.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska