Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego Drukuj

Wybory do Rady Samorządu UczniowskiegoW dniu 25 września 2019 roku odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/20. Uczniowie mogli zgłaszać kandydatury samodzielnie lub za pośrednictwem swojej klasy. Następnie kandydaci przygotowali plakaty przedwyborcze, zawierające programy wyborcze i opis własnej osoby. Uczniowie mogli zapoznawać się ze wszystkimi kandydaturami przez kilka dni. Plakaty zostały zawieszone na dużym holu pierwszego piętra. Dobę przed wyborami ogłoszono „ciszę wyborczą”.

Podczas wyborów pracę nadzorowała powołana komisja wyborcza, złożona z członków poprzedniej Rady SU. Członkowie komisji zbierali podpisy na listach wyborczych, wydawali karty do głosowania, podliczyli głosy oraz spisali protokół powyborczy.

Decyzją społeczności szkolnej Rada Samorządu Uczniowskiego, na rok szkolny 2019/2020, przedstawia się następująco:

Przewodniczący – Cyprian Cieszkowski – klasa 8a,
Wiceprzewodnicząca – Klaudia Perkowska – klasa 7c,
Rzecznik Praw Ucznia – Andżelika Wyczałkowska – klasa 8c,
Sekretarz – Julia Jastrzębska – klasa 5b, Kacper Zawadzki – klasa 4a.

Opiekunami Samorządu Uczniowskiego, zgodnie z głosami uczniów, zostały panie:

Elżbieta Kaźmierska,
Marzena Kowalska (j. ang.),
Marzena Stupecka,
Martyna Kochańska,
Joanna Kowalska.

Gratulujemy wygranych w wyborach i zapraszamy do współpracy!

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska