Udział w Grze Miejskiej "maTEMATYCZNIE o Płocku" Drukuj

Udział w Grze Miejskiej "maTEMATYCZNIE o Płocku"W dniu 25 września 2019 roku uczniowie z klasy 6a brali udział w grze miejskiej, która była podsumowaniem projektu "maTEMATYCZNIE o Płocku", organizowanego przez Książnicę Płocką i MSCDN. Podczas gry, aby odnaleźć punkt kontrolny należało rozszyfrować ukryte wskazówki. Na poszczególnych punktach uczniowie musieli wykazać się zręcznością, pomysłowością i wiedzą matematyczną. Należało bowiem wyjąc część klocków z wieży w taki sposób, aby się nie przewróciła, przełożyć patyczki w cyfrach, aby otrzymać prawidłowe daty historyczne, ułożyć sudoku a także policzyć, ile zajmie hejnaliście odegranie płockiego hejnału w ciągu całego tygodnia czy też jakie jest pole poszczególnych pasów na płockiej fladze. Trzeba było również zrobić sobie zdjęcie ze znanym płocczaninem - Tadeuszem Mazowieckim. Uważamy, że gra była świetną lekcją historii a także dobrą zabawą.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska