Klasowe obchody Dnia Chłopaka Drukuj

Klasowe obchody Dnia ChłopakaW dniu 30 września klasa 5 b wybrała się z okazji Dnia Chłopaka do kina na film „Angry Birds II”.  Po obejrzeniu filmu dzieci poszły na spacer szlakiem ciekawych miejsc naszej miejscowości. Poznały historię „Placu trzynastu straconych”, Małachowianki, najstarszej płockiej szkoły liczącej sobie ponad 800 lat, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Starego Rynku. To pierwsza z zaplanowanych wycieczek mających na celu poznanie historii swojego miasta.

Tego samego dnia klasy 3 a i 3 b wybrały się do kina Przedwiośnie na film pt. „Wyprawa Magellana”, powstałego z okazji 500-tnej rocznicy pierwszej wyprawy podróżnika dookoła świata, która ostatecznie udowodniła, że ziemia jest okrągła. Jest to wspaniała animowana superprodukcja dla widzów w każdym wieku, w której nie zabrakło emocji, humoru i niesamowitych przygód, które wydarzyły się naprawdę. Dzieci uważnie śledziły losy marynarzy i ich walkę z żywiołem oceanu, rajskie wyspy, o których nie śniło się nikomu, nieznane plemiona, niespodziewaną miłość oraz wielkie piękno i jeszcze większe niebezpieczeństwo. Film bardzo podobał się dzieciom. Warto było go obejrzeć.

Już 27 września uczniowie klasy 2a postanowili uczcić to wyjątkowe święto i wraz z wychowawcą p. M. Brzeską wybrali się do kina Helios na seans filmowy „Angry Birds 2. Na początku filmu zwaśnione jeszcze strony - świnie i ptaki wzajemnie uprzykrzają sobie życie miotanymi przerośniętymi procami rozmaite pociski, szybko muszą zakopać topór wojenny, gdyż zza horyzontu nadlatuje o wiele większe zagrożenie, w postaci  gigantycznych lodowych kul, zdolnych potencjalnie zniszczyć całe wyspy. W takiej sytuacji jedynym wyjściem jest międzygatunkowe porozumienie – świnie i ptaki postanawiają stworzyć wspólną specgrupę, która uda się na Wyspę Orłów.

W atmosferze relaksu i wytchnienia od nauki dzieci na własne oczy zobaczyły, iż poprzez współpracę z innymi i świadczenie sobie wzajemnej pomocy, można osiągnąć sukces.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska