Muzyczne Iskierki na uroczystości 80-lecia TON Drukuj

Muzyczne Iskierki na uroczystości 80-lecia TONW dniu 4 marca w Domu Broniewskiego odbyła się szczególna uroczystość z okazji 80-lecia Tajnej Organizacji Nauczycielskiej. Przedstawiona przez nauczycieli - członków Związku Nauczycielstwa Polskiego część artystyczna stanowiła swoistą lekcję „żywej historii”. Przybyli na uroczystość goście mogli wysłuchać prawdziwych wspomnień nauczycieli prowadzących w Płocku tajne nauczanie, wiersza płocczanki Barbary Ciszyńskiej oraz piosenek w wykonaniu dziewczynek naszego chóru „Muzyczne Iskierki” pod kierownictwem p. Agnieszki Kralki. Występ zespołu okraszony został gromkimi brawami, a dziewczęta poczuły swoisty klimat tamtych wojennych czasów dzięki panującej na występach atmosferze, wystrojowi wnętrza, strojom występujących w części artystycznej nauczycieli płockich szkół, a wszystko wykonane z najwyższą starannością o każdy szczegół. Część artystyczna to swoisty dokument stanowiący o bohaterskich postawach nauczycieli podczas II wojny światowej, o których młodzież mogła się dowiedzieć w tak ciekawy nietuzinkowy sposób, dzięki czemu na długo pozostanie w ich pamięci.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska