Maszerujmy razem do Miejsc Pamięci - Płock 1920 Drukuj

11 września 2020 r. uczniowie klas 4a, 8a i 8c wzięli udział w wydarzeniu "Maszerujmy razem do Miejsc Pamięci - Płock 1920" zorganizowanym przez Fundację Szybciej Wyżej DalejProjekt dofinansowany był ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Po wstępnym kursie z Pierwszej Pomocy oraz techniki Nordic Walking uczestnicy wraz z przewodnikiem wyruszyli do Miejsc Pamięci poświęconych Bohaterom Obrony Płocka 1920 r., gdzie zapalali znicze. Pierwszym punktem marszu był Pomnik Obrońców Płocka 1920, następnie Obelisk przy Katedrze, Odwach, Pomnik Broniewskiego, mogiła zbiorowa na Cmentarzu przy ul. Norbertańskiej, gdzie odpalono czerwone race. Ostatnim punktem marszu był Pomnik Józefa Piłsudskiego. Po przebyciu trasy wszyscy udali się na Stary Rynek, gdzie czekała na nas ciepła grochówka i herbata. Każdy uczestnik marszu otrzymał pamiątkowy medal. 


 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska