Europejski Dzień Języków w Siedemnastce Drukuj

Europejski Dzień Języków w SiedemnastceEuropejski Dzień Języków (EDJ) przypada 26 września. To, coroczne święto języków, ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. W tym roku, w ostatnim tygodniu września, w naszej szkole przeprowadzone zostały zajęcia, których celem było: ukazanie znaczenia uczenia się i nauczania  języków, promowanie różnorodności kulturowej i językowej, propagowanie uczenia się języków przez całe życie: zarówno w szkole, jak i poza nią. Dzieci miały możliwość wysłuchania „magicznych słów” w wielu językach, rozwiązywania quizów i rebusów. Uczniowie, oglądali tez ciekawe filmiki promujące naukę języków obcych. Dużo radości, sprawiła im możliwość zaprojektowania maseczki ochronnej w barwach flagi, wybranego przez siebie kraju. Dużym wyzwaniem dla dzieci okazały się łamańce językowe, których odczytanie wymagało od naszych podopiecznych ogromnego skupienia i zaangażowania.