Sala do terapii sensorycznej Drukuj

Sala do terapii sensorycznejNa terenie Szkoły Podstawowej nr 17 przy ul. Miodowej 18 została utworzona, wyremontowana i wyposażona w specjalistyczny sprzęt Sala do terapii integracji sensorycznej "Miodowe Wzgórza" dla uczniów posiadających wskazania do terapii. Sala jest stworzona dla dzieci mających trudności w uczeniu się czy zaburzenia zachowania, które w znacznym stopniu utrudniają funkcjonowanie społeczne i stanowią istotną barierę w przyswajaniu wiedzy i umiejętności potrzebnych w szkolnej edukacji. Terapia integracji sensorycznej określana jest mianem "naukowej zabawy", podczas której każdy jej uczestnik będzie korzystał z ciekawych sprzętów i pomocy: podwiesia z wyposażeniem, zjeżdżalni rolkowej, basenu wypełnionego piłkami, zestawu tablic manipulacyjnych, mat sensorycznych, luster, klocków, ścieżek sensorycznych, gier planszowych, piłek i poduszek do balansowania, magicznego dywanu oraz baldachimu światłowodowego. Pomieszczenie będzie klimatyzowane oraz ozonowane.


Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska