Pierwszaki bezpieczne na drodze Drukuj

Pierwszaki bezpieczne na drodzeDzieci z klas pierwszych w kamizelkach odblaskowych wybrały się na skrzyżowanie ulic w pobliżu szkoły, aby w praktyce wykorzystać to czego nauczyły się na zajęciach na temat bezpieczeństwa na drodze. Rozpoznawały znaki drogowe, które zobaczyły. Przypomniały jak nazywa się miejsce, gdzie piesi mogą przejść na drugą stronę ulicy. Jak zrobić to bezpiecznie np. tam gdzie jest sygnalizacja świetlną. Wykorzystały wiersz, którego uczyły się w szkole pt. „Gdy zamierzasz przejść ulicę”, aby poprawnie zachować się w pobliżu przejścia dla pieszych. Po tych warsztatach w plenerze pierwszaki już wiedzą nie tylko w teorii, ale i w praktyce jak być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego.