Karta rowerowa, czyli „małe” prawo jazdy Drukuj

Karta rowerowa czyli „małe” prawo jazdyW jesiennej aurze, uczniowie klas piątych, przystąpili 8 października do egzaminu na kartę rowerową.
Umiejętność jazdy na rowerze i wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce, była weryfikowana w mobilnym miasteczku ruchu drogowego. Stanęło ono na boisku szkolnym.
Egzamin praktyczny miał za zadanie sprawdzić kilka elementów istotnych dla bezpieczeństwa w ruchu ulicznym. Spośród najważniejszych było upewnienie się o możliwości jazdy i umiejętność sygnalizowania zmian kierunku jazdy. Od tego bowiem w dużej mierze zależy, czy kierujący pojazdami dostrzegą na drodze nasz zamiar wykonania manewru. Pod uwagę brane było również sprawne hamowanie i zatrzymanie pojazdu w wyznaczonym miejscu czy zmiana kierunku jazdy poprzez pokonanie toru w kształcie ósemki.
Wszyscy uczestnicy pozytywnie zakończyli sprawdzian i wkrótce otrzymają uprawnienia do poruszania się jednośladem po drogach publicznych. Gratulujemy młodym ludziom zdobytej wiedzy i umiejętności. Przypominamy jednak o rozsądnym korzystaniu z dróg, bo tylko to jest w stanie zapewnić rowerzystom bezpieczeństwo.
Nad prawidłowym przebiegiem części praktycznej czuwały panie: Edyta Reńska i Izabela Nowak.