Dzień Dyni Drukuj

Dzień DyniRada Samorządu Uczniowskiego po raz kolejny zaprosiła społeczność uczniowską do udziału w świętowaniu „Dnia Dyni”, który przypada na ostatni dzień października. Zadanie polegało na przygotowaniu plakatu przedstawiającego przepis na danie z dyni. Nasi uczniowie, spisali się na medal.
Również w ramach akcji uczniowie mieli przyjść do szkoły ubrani w pomarańczowy element swojej garderoby.
Nadesłane zdjęcia można obejrzeć w galerii, a smakowite przepisy wypróbować w kuchni.

Dla przypomnienia kilka ciekawych informacji na temat dyni.
Jak wiemy, dynia to warzywo sezonowe. Odmian dyni jest bardzo dużo, lecz każda dynia ma wartości odżywcze. W kuchni ma wiele zastosowań, np.: zupy, kremy, ciasta, muffiny (babeczki), placki, kotlety, racuchy czy farsz do naleśników.
Pestki z dyni możemy wykorzystać  do sałatki lub ciasta, a z oleju przygotujemy dressing do sałatki.
Dynia ma bardzo mało kalorii (27 kcal w 100 g miąższu), dostarcza dużo błonnika. Zawiera również beta-karoten, chroniący przed wolnymi rodnikami. Ma sporo potasu oraz kwas foliowy. Pestki dyni mają wysoką zawartość cynku oraz lecytyny. Zwiększają one przemianę materii oraz wpływają korzystnie na czynności mózgu. Olej z pestek dyni oprócz mnóstwa witamin i minerałów zawiera też substancje obniżające poziom cholesterolu i zwalczające wolne rodniki.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska