Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF Drukuj

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEFNasza szkoła wzięła udział w akcji edukacyjnej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2021”. Celem projektu było zorganizowanie obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka oraz przybliżenie uczniom tematyki praw dziecka.

Od 15 do 19 listopada uczniowie wszystkich klas podczas zajęć z wychowawcą oraz edukacji społecznej brali udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych Prawom Dziecka w oparciu o materiały przygotowane przez Radę Samorządu Uczniowskiego oraz Stowarzyszenie UNICEF. W trakcie lekcji uczniowie mieli możliwość obejrzeć prezentację o Prawach Dziecka, wykonać prace plastyczne, przeprowadzić dyskusję o tym jak ważne są prawa dziecka, zagrać w quizy kahhot oraz memory, uzupełnić zeszyty aktywności z prawami dziecka, zapoznać się w Konwencją o prawach dziecka w trzech językach: polskim, angielskim i rosyjskim. 
W piątek 19 listopada wszyscy uczniowie oraz pracownicy przyszli do szkoły ubrani w kolorze niebieskim. Uczniowie klasy czwartej „a” podjęli się inicjatywy malowania twarzy. Rada Samorządu Uczniowskiego przygotowała dwie tablice mobilne, na których zostały przedstawione prawa dziecka, przystroiła wejście do szkoły girlandami z balonami i hasłem „Dzień praw dziecka”, oczywiście w kolorze niebieskim. Na korytarzu szkolnym została przygotowana tablica, na której zamieściliśmy prace plastyczne naszych uczniów dotyczące wybranych przez nich praw dziecka. Uczniowie mieli także możliwość przesyłać swoje prace plastyczne do opiekunów SU poprzez mobiDziennik – te prace możecie obejrzeć w galerii. Uczniowie przygotowali również plakaty wykonane niebieską kredą z hasłem „Prawa Dziecka – Ważna Sprawa”. Zajęcia edukacyjne poświęcone prawom dziecka odbywały się również w świetlicy szkolnej, gdzie uczniowie mieli możliwość obejrzeć filmy, posłuchać piosenek oraz stworzyć własne prace plastyczne dotyczące praw dziecka. Specjalnością dnia było przeprowadzenie qiuzu z pytaniami przygotowanymi przez Radę Samorządu Uczniowskiego, w którym nagrodą był plan lekcji z prawami dziecka oraz balony w kolorze niebieskim. Cała społeczność szkolna aktywnie uczestniczyła we wszystkich przedsięwzięciach tej akcji. Relacje z wydarzeń tego dnia możecie również śledzić na naszym szkolnym fanpage’u, gdzie wydarzenie oznaczano #dlakażdegodziecka.


 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska