Dzień Życzliwości w SP 17 Drukuj

Dzień Życzliwości w SP 17Światowy Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego pomysłodawcami byli dwaj bracia z USA w 1973 roku Powstał w celu zachęcenia polityków do zakończenia sporu między Egiptem, a Izraelem. Jest znany na świecie jako World Hello Day.

Społeczność naszej szkoły również wzięła udział w obchodach tego dnia. Warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

Tym samym Samorząd Uczniowski przygotował dla naszych uczniów małych i dużych „skrzynkę życzeń” oraz „życzliwą tablicę”, gdzie można było przekazać swoim kolegom i koleżankom życzliwe słowo, a nawet wierszyk, pokazując, że każdy z nas jest wyjątkowy, życzliwy i dobry