Dzień Matematyki 2022 Drukuj

Dzień Matematyki 2022Obchodzony 14 marca Światowy Dzień Liczby Pi w naszej szkole stał się świętem matematyki. Uczniowie obejrzeli film „Ludolfina tajemnicza liczba π” pozwalający poznać różne ciekawostki związane z liczbą Pi (pi-ematy, muzyka, sztuka, rekordy Guinessa). Z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali krzyżówki, rebusy i zagadki matematyczne. Uczestniczyli w minikonkursach, grach i zabawach. Poznali trik z liczbami w zapisie dwójkowym i uczestniczyli w eksperymencie udowadniając, że powiedzenie „piłka jest okrągła” z matematycznego punktu widzenia jest błędne.

Zajęcia wzbudzały ogromne zainteresowanie uczniów, wyzwalały ich kreatywność, rozwijały umiejętność współpracy w grupie, były okazją do zabawy.


Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska