Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022-2023 Drukuj

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022-2023Od poniedziałku 6 czerwca na korytarzach naszej szkoły zostały ustawione sztalugi z plakatami wyborczymi kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny. Przez ponad tydzień cała społeczność szkolna miała możliwość oglądać profile kandydatów i zapoznawać się z ich programem wyborczym. Swoje kandydatury zgłosiło 15 uczniów z klas od III do VII. We wtorek 14 czerwca odbyły się wybory do nowej Rady SU. Cała społeczność szkolna mogła oddawać głosy na kandydata, którego program wyborczy i osobowość ich urzekła. Wybory trwały od godziny 10.00 do 12.30. Komisja wyborcza, w skład której wchodziła przewodnicząca Rady SU – Julia Chiba oraz Rzecznik Praw Ucznia – Julia Majewska przeprowadziła prawidłowo głosowanie. Wynikiem najwyższej liczby oddanych głosów skład Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022-2023 przedstawia się następująco:

Przewodnicząca – Julia Majewska 7a
Zastępca przewodniczącej – Alicja Stachula 7b
Rzecznik Praw Ucznia – Maja Tomaszewska 6a
Sekretarz – Krystian Rycharski 7c oraz Filip Pesta 4b

Gratulujemy nowej Radzie SU! Z niecierpliwością czekamy na spełnianie obietnic wyborczych :)

Przypominamy, że opiekunami SU pozostają: pani Martyna Kochańska, pani Marzena Kowalska (ang.), pani Marzena Stupecka.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska