Podsumowanie Kampanii "Rowerowy Maj 2022" Drukuj

Podsumowanie Kampanii "Rowerowy Maj 2022"Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia.
W tym roku od 4 do 31 maja, uczniowie naszej szkoły już po raz 2. przyjeżdżali na lekcje na rowerach, hulajnogach, rolkach czy deskorolkach i otrzymywali naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. W kampanii rozliczana była frekwencja przejazdów - nagradzana naklejkami, które po zakończonej Kampanii można było wymienić na liczne nagrody. Wewnątrz szkoły, toczyła się więc rywalizacja pomiędzy klasami.
Najlepszą wśród klas I-III okazała się klasa Ib z ponad 80% frekwencją uczniów, którzy podczas miesiąca wykonali prawie 550 przejazdów do i ze szkoły różnymi aktywnymi środkami lokomocji. Drugie miejsce zdobyła kl. II b z 70% frekwencją. Odrobinę niższy wynik i trzecie miejsce zdobyła kl. III c uzyskując 68 % frekwencję.
Wśród klas starszych IV – VIII pierwsze miejsce zdobyła kl. IVa z prawie 60 % frekwencją przejazdów, drugie miejsce zdobyła kl. IV b z 50% aktywnością przejazdów. Na podium stanęła także kl. Va z 46 % frekwencją.
Wszystkim ogromnie gratulujemy, a ponieważ o wyniku szkoły decyduje liczba aktywnych podróży w stosunku do wszystkich uczniów w danej placówce, zachęcamy za rok do liczniejszego przyłączenia się do Kampanii.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska