Międzyszkolny Rajd Ekologiczno - Turystyczny Drukuj

Międzyszkolny Rajd Ekologiczno - Turystyczny22 czerwca 2022r. już po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 17 w Płocku była organizatorem Międzyszkolnego Rajdu Ekologiczno – Turystycznego tym razem pod hasłem „Uważni tropiciele przyrody ”. 
W imprezie uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 11,  dwie grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 17 – klasa 1a i 1b oraz Miejskie Przedszkole nr 14. Celem rajdu było wzbogacanie wiedzy o tematyce ekologicznej, poznanie miasta oraz popularyzacja turystyki pieszej. Rajd rozpoczynał się przy Orlen Arenie. Dalej drużyny wędrowały jarem Brzeźnicy, aż do Zalewu Sobótka, a następnie przez park przy ulicy Kazimierza Wielkiego ulicami Kwiatową i Mościckiego wróciły do naszej placówki. Podczas wędrówki uczniowie odszukiwali punkty kontrolne, na których wykonywali różne zadania  np. rozwiązywali rebusy, zagadki, rozszyfrowywali kody, mieli także do wykonania zadania sprawnościowe i twórcze - tworzyli bukiet wiosennych kwiatów, gromadzili liście drzew i krzewów, z których na mecie wykonali album przyrodnika. Nie zabrakło zadań praktycznych. Przedstawicie każdej drużyny sadzili krzywy na terenie Szkoły Podstawowej Nr 17. Podczas podsumowania imprezy zostały wręczone nagrody. Każda grupa otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową. Mamy nadzieję, że rajd się podobał i spotkamy się za rok.


Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska