Bieg Fair Play Drukuj

7 września to obchody Światowego Dnia  Fair Play ustanowionego w 2020 roku przez cztery organizacje, w tym Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP) i Europejskie Stowarzyszenie Fair Play. To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu.

Ten dzień jest ważny, ponieważ staramy się uczynić świat miejscem lepszym do życia i dorastania poprzez przykład uczciwej gry w sporcie” – powiedział Jeno Kamüti, Prezydent Międzynarodowego Komitetu Fair Play.

W tym roku jako Szkoła Podstawowa nr 17 w Płocku przystąpiliśmy do akcji Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Klubu Fair Play PKOL organizując 13 września w naszej szkole Bieg Fair Play.

Idea #BieguFairPlayPKOl nie polegała na biciu rekordów! Celem akcji była promocja idei fair play wśród jak największej liczby uczniów. Wydarzeniu sportowemu towarzyszyły inne inicjatywy o charakterze edukacyjnym. Nauczyciele wychowania fizycznego i plastyki w tym okresie zorganizowali również lekcje na temat znaczenia fair play nie tylko w sporcie, ale także w życiu. Zaangażowali uczniów do projektów plastycznych: powstały plakaty i prace plastyczne. Cieszymy się, że tak dużo dzieci wyraziło chęć wzięcia udziału w biegu i mamy nadzieję, iż z każdym rokiem będzie ich coraz więcej. :)

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska