Wycieczka do skansenu w Sierpcu Drukuj

Wycieczka do skansenu w Sierpcu14 września 2022 roku klasa 3a i 3b skorzystała z programu "Kulturalna Szkoła na Mazowszu" i wybrała się do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Ideą programu jest upowszechnianie dziedzictwa kulturowego Mazowsza jako zadania spełniającego niezwykle ważne funkcje wychowawcze i edukacyjne - rozwoju młodego człowieka, popularyzacji oraz doskonalenia form i metod młodzieżowej aktywności w szeroko rozumianej kulturze. Uczniowie wzięli udział w ciekawej lekcji pt.: "Barwny świat ludowych wycinanek". Samodzielnie wykonywali wyklejankę według wzoru nawiązującą do ozdób zawieszanych na ścianach chłopskich domów na początku XX wieku. Z przewodnikiem uczniowie zwiedzili całe Muzeum. Obejrzeli dziedzictwo kultury wsi mazowieckiej - wystawy we wnętrzach, przydomowe ogródki i sady, zwierzęta hodowlane, w pełni wyposażone budynki gospodarcze, czy też elementy małej architektury: kapliczki, krzyże itp.
Wycieczka podobała się wszystkim uczestnikom, z uśmiechem na twarzach wróciliśmy do szkoły.