Z wizytą w teatrze Drukuj

20 września klasy 7b i 8c wybrały się do Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Płocku na przedstawienie pt. „Balladyna”. Spektakl na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego wyreżyserował Marek Mokrowiecki, a w rolach głównych wystąpili m.in. Sylwia Krawiec jako Balladyna, Dorota Cepura jako Goplana i Mariusz Pogonowski w roli Grabca.  „Balladyna” to przede wszystkim opowieść o rywalizacji, żądzy władzy, okrucieństwie, kłamstwie, zbrodni. Sztuka spodobała się naszym uczniom. Dużym zaskoczeniem okazały się oszczędna scenografia oraz elementy współczesności wplecione w legendarną rzeczywistość dramatu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne propozycje płockiego teatru.