Zawody wspinaczkowe Drukuj

8 grudnia 2022 r reprezentacja klas VII i VIII naszej szkoły wzięła udział w międzyszkolnych zawodach na sztucznej ścianie wspinaczkowej w Centrum Wspinaczkowym znajdującym się w Hali Widowiskowo-Sportowej Orlen Arena przy Placu Celebry Papieskiej 1 w Płocku. Organizatorami  imprezy  WSPINKA 2022 byli:

  • Komenda Miejska Policji w Płocku,
  • Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Płocku,
  • Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej,
  • Urząd Miasta Płocka.

Impreza organizowana jest cyklicznie, ma charakter profilaktyczny, promuje zdrowy, sportowy tryb życia bez przemocy i uzależnień. Adresowana jest do uczniów płockich szkół podstawowych i składa się z dwóch elementów: części sportowej – zawody wspinaczkowe na sztucznej ściance oraz części plastycznej – konkurs na plakat promujący zdrowy, sportowy tryb życia bez alkoholu, narkotyków i dopalaczy.
Choć nie udało nam się wywalczyć czołowych miejsc, uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił i zdobyć nowe doświadczenie. Mamy nadzieję, że taka forma aktywności fizycznej nie jednemu dziecku się spodoba i będzie chciało rozwijać swoje nowe umiejętności.
Opiekunem naszej grupy była pani Izabela Nowak :)

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska