"Poznajemy niezwykły świat Pinokia" Drukuj

Poznajemy niezwykły świat PinokiaW bieżącym roku szkolnym klasa 4 c bierze udział w projekcie edukacyjnym pt. „Poznajemy niezwykły świat Pinokia”. Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży emocjonalnego stosunku do książki jako źródła przeżyć i wiedzy, budzenie zainteresowań czytelniczych, przybliżenie uczniom sylwetki Carla Collodiego oraz zapoznanie z jednym z jego utworów – „Pinokiem”. Projekt jest realizowany od września 2016 r., a jego zakończenie zaplanowano na grudzień 2016 r. Dotychczas uczniowie klasy 4 c mieli okazję wyszukiwać informacji dotyczących Carla Collodiego w encyklopediach i słownikach, podczas wizyty w bibliotece szkolnej oraz wypożyczyć książkę pt. „Pinokio”. Na lekcjach języka polskiego uczniowie słuchali audiobooka „Pinokio” oraz szczegółowo omawiali cały utwór, analizując i opisując najciekawsze, według ich uznania, przygody drewnianego Pajacyka. Ponadto każdy z uczniów wykonywał portret Pinokia. W ramach projektu uczniowie, podczas zajęć komputerowych, przygotowali również prezentację multimedialną na temat życia i twórczości Carla Collodiego, z której materiały zostały zaczerpnięte do wykonania ściennej gazetki klasowej. Na lekcji języka angielskiego szczegółowo opisywali części ciała drewnianego pajaca w języku angielskim oraz wykonywali jego rysunek w zeszytach. Podsumowaniem projektu była wystawa prac plastycznych z wizerunkiem Pinokia, wykonanych przez uczniów, na holu szkolnym.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 13a,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sp17.plock@gmail.com

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska