"Jesień w poezji i prozie dla dzieci" Drukuj

Jesień w poezji i prozie dla dzieciW ramach projektu czytelniczego "KTO DUŻO CZYTA, INNYCH NIE PYTA" klasa 2b realizuje projekt edukacyjny pod nazwą "Jesień w poezji i prozie dla dzieci". Uczniowie wspólnie z wychowawcą odwiedzili bibliotekę szkolną i wyszukali kilkanaście wierszy polskich poetów o tematyce jesiennej. Zostały one pięknie przeczytane przez dzieci oraz wspólnie omówione. Dziewczynki i chłopcy zauważyli, że polską jesień można pięknie opisać. Nie jest to takie trudne, bo jest to pora roku bardzo ciekawa, kolorowa, a dzięki temu i wesoła. W klasie uczniowie wykonali ilustracje do wybranych przez siebie utworów poetyckich. W dniu 18 listopada zaprezentowały uczniom klas 1-3 inscenizację pt. ,,Jesień, jesień idzie”. Obecnie poznają jesień w polskiej prozie dla dzieci. W bibliotece szkolnej pani Małgorzata Cieślak odczytała im fragmenty książki Marii Kownackiej pt. "Kajtkowe przygody”. Dzieci wiele dowiedziały się o jesiennych pracach ludzi zamieszkujących wieś.


Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 13a,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sp17.plock@gmail.com

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska