„Książka moim przyjacielem” Drukuj

Książka moim przyjacielem24 listopada w klasie II c został rozstrzygnięty klasowy konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater książkowy”, zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego „Książka moim przyjacielem”.

W ramach projektu w II c, w każdy poniedziałek, odbywa się wspólne głośne czytanie bajek, baśni i wierszy przez nauczycieli, rodziców, bibliotekarkę, starsze dzieci. Rodzice czytają dzieciom głośno fragmenty książek systematycznie wypożyczanych w bibliotece szkolnej. Zorganizowano kącik książek w sali lekcyjnej. Obecnie uczniowie przygotowują improwizację wiersza Jana Brzechwy pt. „Leń” oraz przygotowują się do konkursu recytatorskiego. Dzieciaki rozwijają kontakt  z książką w taki sposób, by był on dla nich przygodą, która rozwija ich wyobraźnię i stanowi radość dzieciństwa.