"Książka naszych marzeń" Drukuj

Książka naszych marzeńKlasa 3c od października tego roku bierze udział w projekcie edukacyjnym "Książka naszych marzeń". Jak wiemy książka w życiu dzieci pełni wyjątkową rolę. Obcowanie z nią poszerza wiedzę i jest elementarnym przejawem kontaktu z kulturą. Mając świadomość jak ważne jest czytanie i obcowanie ze słowem drukowanym w trosce o to, żeby słowo pisane nie zostało wyparte przez jego wirtualny przekaz oraz żeby przyjacielem dziecka stała się ta książka, dzieci chętnie wzięły udział w tym projekcie. Wybrały lekturę Baśnie Andersena. Skupiły się na baśni "Dziewczynka z zapałkami". Chętnie wzięły udział w konkursie plastycznym pt. "W krainie bajek i baśni". W klasie powstał kącik czytelniczy służący do intelektualnego delektowania się książką w ciszy. Dzieci zainspirowane wybraną baśnią, wraz z nauczycielem dokonały wyboru postaci z baśni oraz zaprojektowały stroje dla nich. Dzieci uczą się ról, żeby wziąć udział w baśniowym pokazie.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 13a,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sp17.plock@gmail.com

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska