"W kosmicznym świecie robotów" Drukuj

W kosmicznym świecie robotówW bieżącym roku szkolnym klasa 6b bierze udział w projekcie bibliotecznym "Kto dużo czyta, innych nie pyta",  w ramach którego uczniowie omawiają wybrany wspólnie utwór literacki. "W kosmicznym świecie robotów" - tak brzmi tytuł projektu realizowanego w tejże klasie. Jego celem jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży emocjonalnego stosunku do książki jako źródła przeżyć i wiedzy, budzenie zainteresowań czytelniczych, przybliżenie uczniom sylwetki Stanisława Lema oraz zapoznanie z kilkoma z jego bajek. Projekt jest realizowany od września 2016 r., a jego zakończenie zaplanowano na grudzień 2016 r. Dotychczas uczniowie klasy 6b mieli okazję wyszukiwać informacji dotyczących pisarza w encyklopediach i słownikach, podczas wizyty w bibliotece szkolnej oraz wypożyczyć książkę pt. „Bajki robotów”. Na lekcji języka polskiego omawiają wybrane dzieła, zaś na godzinie wychowawczej wspólnie z wychowawczynią przeczytali bajkę pt. "Wielkie lanie".
Następnym etapem realizowanym w ramach projektu, było wyszukanie na zajęciach informatyki potrzebnych informacji do wykonania gazetki na temat autora omawianej lektury. W naszej sali można podziwiać wykonaną gazetkę ścienną. Ponadto, każdy z uczniów klasy 6b wykonał ilustrację związaną tematycznie z bajkami, które zebrane w całość stanowić będą obrazkowy słownik językowy. Efekty naszej pracy podziwiać będzie można w sali nr 30. 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska