"Z książką za pan brat" Drukuj

"Z książką za pan brat"W klasie 1a realizowany jest projekt czytelniczy "Z książką za pan brat" mający na celu wyrobienie nawyku sięgania po książkę, a co za tym idzie pożytecznego spędzania czasu wolnego. Godzina ciekawej lektury odbywa się w każdy poniedziałek. Dzieci korzystają z bogato wyposażonej biblioteczki klasowej, prowadzą "Dzienniczek ciekawej książki" i dzielą się swoimi przeżyciami zachęcając kolegów do jej przeczytania. Ponieważ pierwszaki dopiero poznają litery w tę akcję włączają się rodzice czytając dzieciom w domu wypożyczone książki. Do naszej klasy zapraszamy również chętne mamy, które przybliżają dzieciom przygody różnych bohaterów z wybranej literatury dziecięcej.

W ramach projektu czytelniczego realizowanego w klasie 1a, 15 grudnia 2016 roku uczniowie brali udział w zajęciach bibliotecznych w Bibliotece dla Dzieci "Chotomek". Lekcja "Anioły są wśród nas" poświęcona była przygotowaniom do świąt Bożego Narodzenia i zwyczajom świątecznym.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska