"Warszawa w legendach polskich" Drukuj

Warszawa w legendach polskichKlasa 6c poznawała historię naszej stolicy poprzez analizę "Legend warszawskich" Artura Oppmana. Realizację projektu uczniowie rozpoczęli od wizyty w bibliotece szkolnej, gdzie wyszukiwali informacje ne temat autora książki. Następnie na lekcjach języka polskiego omawiali poszczególne utwory. Na zajęciach z wychowawcą wyszukiwali na planie miasta Warszawy ulice wymienione w legendach, tworzyli plan wycieczki po naszej stolicy szlakiem poznanych legend. Przygotowywali też zagadki, rebusy i pytania w formie testu dla siebie nawzajem. Na koniec w ramach podsumowania rozegrano klasowy quiz "Czy znasz legendy warszawskie?" Klasa została podzielona na 3 grupy, które odpowiadały na wylosowane pytania, przygotowane wcześniej przez wszystkich uczniów.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska