Makulatura na misje Drukuj

Byłem spragniony, a daliście mi pić” (Mt 25, 35b)

Powoli rok dobiega końca, a wraz z nim zmierzamy do zakończenia corocznej edycji zbiórki makulatury na misje, dzięki której  pomagaliśmy budować studnie w Republice Sudanu Południowego. Kilogram makulatury to ofiarowanie 75 litrów wody, 150 ton makulatury to jedna studnia. Koszt budowy jednej studni to minimum 45 tys. złotych.

Dzięki zaangażowaniu wielu uczniów, rodziców oraz nauczycieli  naszej szkoły już od czterech lat wspieramy w ten sposób ludzi potrzebujących w różnych stronach świata.

Z zebranych w Polsce środków ze sprzedaży makulatury zbudowano już cztery studnie: dla 200 rodzin w Agnas, dla 150 rodzin w Rastigi i w Tali, dla plemion pasterskich w Mundari. http://youtu.be/HWjg9yft-_o

Tak niewiele potrzeba, aby uratować choćby jedno życie.

Makulaturę można składać w sali 26, zgłaszając się osobiście do s. Ancilli lub zostawiając u wychowawcy karteczkę z imieniem i nazwiskiem dziecka.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 13a,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sp17.plock@gmail.com

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska