Zawody pływackie Drukuj

Zawody pływackieW dniu 05.06 2023r. na pływalni "Jagiellonka" odbyły  się Drużynowe zawody pływackie w ramach MLS, w których wzięło udział czternaścioro uczniów naszej szkoły. Miejsca medalowe zdobyli:

  • Pesta Filip klasa 5b – II miejsce i srebrny medal 50 stylem grzbietowym
  • Rutkowska Roksana klasa 3b - III miejsce i brązowy medal 25 stylem dowolnym
  • Zmysłowski Alan  klasa 8a - III miejsce i brązowy medal 50 stylem klasycznym

Ogromnie gratulujemy naszym dzieciakom i życzymy dalszych sukcesów.

obejrzyj galerię zdjęć

Dzień Dziecka w kl. 5b Drukuj

dzieci z klasy 5b podczas obchodów Dnia Dziecka1 czerwca z okazji Dnia Dziecka, klasa 5b pojechała wraz z opiekunami do parku trampolin Adrenalina. Celem wycieczki było wyrabianie nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego oraz rozwijanie zainteresowania sportem. Skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. W strojach sportowych uzupełnionych o specjalne skarpetki antypoślizgowe wszyscy z wielką przyjemnością skakali na trampolinach na różne sposoby. Dodatkową atrakcją wycieczki był pobyt w McDonald's gdzie każdy zamówił sobie ulubiony posiłek.
Na trampolinach było zabawnie i wesoło ale mogą być zakwasy ;)

obejrzyj galerię zdjęć

„Bieg po zdrowie” – program antytytoniowej edukacji zdrowotnej Drukuj

Dzieci podczas zajeć profilaktycznychW roku szkolnym 2022/2023 klasa 4c realizowała program antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”. Program został opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane były za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących. Podczas cyklu zajęć dzieci przeprowadzały wywiady z osobami niepalącymi, liczyły koszty jakie generuje palenie papierosów, pracowały w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusjach, wymieniali się doświadczeniami, spostrzeżeniami, refleksjami i pomysłami.
Program był skierowany także do rodziców lub opiekunów uczniów. Rodzice najbardziej docenili walory edukacyjne i ciekawe zadania dla dzieci. Za najbardziej motywujące uznali przekazywaną dzieciom lekcję asertywności.
Program został bardzo pozytywnie odebrany przez uczniów.

obejrzyj galerię zdjęć

Dzień Dziecka z Płocką Galerią Sztuki Drukuj

Klasa 4 c na wystawie w Płockiej Galerii Sztuki1 czerwca klasa 4c wybrała się do Płockiej Galerii Sztuki. Był to szczególny dzień i udało nam się obejrzeć aż dwie wystawy: „Karol Wieczorek. Tańcz poczwaro… wedle mojego głośnego krzyku” i „Jerzy Nowosielski dzieciom”.
Prezentowana na dziedzińcu Galerii wystawa „Jerzy Nowosielski dzieciom” została przygotowana z okazji Roku Jerzego Nowosielskiego, w 100. rocznicę urodzin malarza. Obejmuje jego projekty lalek i scenografii do „Przygody Misia Łazęgi” Giennadija Matwiejewa i ”Krzesiwa” Jana Christiana Andersena oraz szkice wykonane dla miesięcznika „Teatr lalek”.
Wystawa malarstwa i rysunku „Karol Wieczorek. Tańcz poczwaro… wedle mojego głośnego krzyku”, którą obejrzeliśmy w gmachu Galerii okazała się niezwykłą podróżą w świat wyobraźni artysty. Podziwialiśmy ekspresjonistyczne postacie i stworzenia oraz świat pełen intensywnych kolorów. Mogliśmy również odnieść się do obejrzanych prac w twórczy sposób i swój komentarz wyrazić kredkami.
Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

obejrzyj galerię zdjęć

Dzień Dziecka na sportowo na torze Ninja Drukuj

Uczniowie kl. 3b podczas zabawyTuż przed Dniem Dziecka 31 maja uczniowie klasy 3 b wzięli udział w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego pod kierunkiem wykwalifikowanego instruktora pana Krzysztofa Orankiewicza. Uczniowie chcieli spróbować czegoś nowego i nie bali się zostać prawdziwymi Ninja. Trzecioklasiści podjęli wyzwanie i zmierzyli się z przeszkodami na torze Jungle Nextreme. Pokonywali przeszkody, wspinali się, skakali a chwilami nawet latali. Była to niezapomniana przygoda, dzięki której uczniowie zdobyli nowe umiejętności i sprawdzili swoją motorykę oraz doskonała okazja do pokonania swoich lęków i słabości. 

obejrzyj galerię zdjęć

Ogólnopolski konkurs plastyczny „SUPERBOHATER SBX” Drukuj

Zwycięzca konkursu "Superbohater SBX"Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym, którego celem było propagowanie zdrowego odżywiania, rozwijanie wyobraźni, doskonalenie zdolności plastycznych u  dzieci. Konkurs obejmował prace plastyczne mające na celu przedstawienie produktów dostępnych w ramach „Programu dla szkół” tj. jabłko, gruszka, truskawka, sok owocowy, marchewka, rzodkiewka, pomidor, kalarepa, papryka, mleko, kefir, jogurt naturalny, produkty zostały przedstawione jako Superbohater. Organizatorem konkursu była firma Sebex, a koordynatorem w szkole był kierownik świetlicy: Magdalena Kowalczyk. W konkursie wzięło udział 43 uczniów z klas I – V. Został on podzielony na dwa etapy: etap szkolny i ogólnopolski. Trzy wybrane prace zostały wysłane do organizatora konkursu i wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie „Superbohater SBX”, gdzie główną nagrodą był rower. Miło nam poinformować, że główną nagrodę zdobyła uczennica naszej szkoły Zuzanna Gutkowska z klasy 4b.

obejrzyj galerię zdjęć

Wyjście klasy 2b do biblioteki Drukuj

Klasa 2b podczas lekcji w Filii nr 13 Książnicy Płockiej30 maja klasa 2b wybrała się do Książnicy Płockiej Filia nr 13. Jest to biblioteka dla dorosłych i dzieciFilia posiada czytelnię z kącikiem dla najmłodszych oraz stanowisko z dostępem do Internetu. Biblioteka organizuje spotkania autorskie, zajęcia dla dzieci podczas ferii i wakacji, wycieczki do biblioteki. Uczniowie z klasy 2b wzięli udział w zajęciach  o emocjach. Temat zajęć brzmiał  "Jak się masz?" Zajęcia bardzo się dzieciom podobały.

obejrzyj galerię zdjęć

„Na Majówkę” - V Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologiczno - Turystycznej Drukuj

29 maja 2023 roku odbył się V Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologiczno - Turystycznej „Na Majówkę” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 17 w płocku wspólnie z Oddziałem Miejskim PTTK w Płocku.
W konkursie wzięli udział przedstawiciele: Miejskiego Przedszkola nr 14, Szkół Podstawowych w Leszczynie Szlacheckim, Proboszczewicach, Maszewie Dużym oraz Szkół Podstawowych nr 8, 11, 17 i 21. Dzieci prezentowały się w dwóch kategoriach wiekowych zarówno solo jak i w zespołach.
W jury konkursu zasiedli: p. Mateusz Zabłocki – przewodniczący jury, trener techniki mowy i śpiewu, wystąpień publicznych, autoprezentacji, p. Tomasz Gębarowski – absolwent studiów pedagogicznych w zakresie pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z muzyką, instruktor gry na instrumencie, wykonawca muzyki autorskiej oraz dr. hab. inż. Roman Jaskulski członek i przedstawiciel Zarządu Oddziału Miejskiego PTTK w Płocku.
Komisja oceniała występy wszystkich uczestników wg następujących kryteriów: intonacja, aranżacja i wrażenie artystyczne. Zabrzmiało wiele znanych piosenek turystycznych o tematyce przyrodniczo - ekologicznej m.in.: „Na wycieczkę wyruszamy”, „Wędrowiec”, „Lato czeka”, „Krajka”, „Bo ja mam tylko jeden świat”, „Wiosenny bez”, „Dokąd jedziecie”, „Duże buty”, „Miejsce ze snu”, „Dzisiaj tu, jutro tam”, „Moja planeta Ziemia” oraz „Wesoła wędrówka”. Dzieci w swoich prezentacjach wykorzystywały akompaniament gitar oraz instrumentów perkusyjnych. W czasie obrad jury przygotowano dla wszystkich uczestników, opiekunów i gości słodki poczęstunek oraz zabawy integracyjne. Mamy nadzieję, że wszyscy miło spędzili czas w naszej szkole, a zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie gratulujemy!

Wyniki V Powiatowego Konkursu Piosenki Ekologiczno -Turystycznej znajdują się w zakładce Wyniki konkursów międzyszkolnych.

obejrzyj galerię zdjęć

"Nogi w Ruch" Drukuj

Zwycięzcy akcji "Nogi w Ruch"Zakończyła się ogólnomiejska Kampania "Nogi w Ruch" organizowana przez SP nr 3 w Płocku. Sześcioro uczniów naszej szkoły łącznie pokonało ponad 5 tys. kilometrów.
Kampania trwała od 1 lutego do ostatniego dnia kwietnia. Bohaterami którzy podjęli się tego zadania po raz kolejny byli:

  • Igor Kacprowicz - Żeberkiewicz - klasa 5b
  • Jakub Zygmuntowicz - klasa 5b
  • Zuzanna Rekus - klasa 8b
  • Lena Adamkiewicz - klasa 6a
  • Karolina Nowalińska - klasa 8b
  • Alicja Stachula -  klasa 8b

Każdy uczestnik otrzymał czapeczkę z logo "Nogi w Ruch", piłkę do siatkówki albo do piłki nożnej, słodycze oraz pamiątkowy dyplom.
Ogromnie gratulujemy naszym dzieciakom :)
Wspierająca to przedsięwzięcie: Izabela Nowak.

obejrzyj galerię zdjęć

Kampania "Pola Nadziei" Drukuj

Wolontariusze kampanii „Pola Nadziei”, po trzyletniej przerwie pokazali się z puszkami na ulicach Płocka. Zbierali datki na rzecz działalności Płockiego Hospicjum. Jest to ogólnopolska akcja wpierająca finanse hospicjów. Młodzież naszej szkoły również włączyła się do tej szlachetnej akcji i przez 2 dni (27 i 28 maja) skutecznie kwestowała zbierając 4 200 złotych. Za zaangażowanie i zebraną kwotę otrzymaliśmy od organizatorów podziękowanie i wielkie brawa.

Do zobaczenia za rok.

obejrzyj galerię zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska