Nie daj się Drukuj

W dniu 15.02.2019r. uczniowie klas VII brali udział w programie profilaktycznym Nie daj się. Realizatorami programu byli specjaliści z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki uzależnień z Centrum Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień. W zajęciach wykorzystano treści i materiały pochodzące z zasobów platformy edukacyjnej Fundacji "Dajemy Dzieciom Siłę".

Przebieg spotkania służył przyjrzeniu się zestawowi przekonań normatywnych dzieci oraz próbie ich modyfikacji. Uczniowie biorący udział w zajęciach uzupełnili w dużym stopniu swoją wiedzę z zakresu profilaktyki uzależnień, szczególnie uzależnień behawioralnych w odniesieniu do dotychczasowej wiedzy. Dostarczył również wiadomości na temat różnych form kształcenia, nauczył rozpoznawania sytuacji niebezpiecznych i poszukiwania źródeł pomocy i wsparcia.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie opracowali własny katalog reguł w zakresie reagowania na zjawisko przemocy oraz poszukiwania pomocy w sytuacja trudnych.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska